Цікаві Статті

Природа не робить стрибків

Природа не робить стрибків

Природа не робить стрибків З латинської: Natura nonfacit saltus (натура нон фаціт сальтус). З трактату "Міркування про життя" французького філософа Фурпье. Іномовно: для природи властивий еволюційний шлях розвитку, що має пряме відношення і до людини, тому іноді вживається як формула недовіри до людини із сумнівною родоводу (іронії.

Читати Далі

Словник крилатих слів і виразів - Прекрасний новий світ - 2018

Прекрасний новий світ

Прекрасний новий світ Першоджерело - романтична драма "Буря" (161. 2) Вільяма Шекспіра (1564-1616). Репліка Міранди (акт 5, сцена 1): Про brave new world! ... Наскільки прекрасний цей новий світ. В якому є такі люди! Вираз стало крилатим після того, як англійський письменник Олдос Хакслі (1894-1963) зробив його назвою свого роману-антиутопії ( "О дивний новий світ", 1932), який являє собою сатиру як на тоталітаризм, так і на стандартизований образ життя "суспільства споживання".

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Гілка, повна квітів і листя - 2018

Гілка, повна квітів і листя

Гілка, повна квітів і листя З роману "Заздрість" (1927) радянського письменника, драматурга Юрія Карловича Олеші (1899-1960): "Вона прошуміла повз мене, як гілка , повна квітів і листя ". Іномовно: про молоду, повної сил, здоров'я дівчини. Енциклопедичний словник крилатих слів і виразів. - М.: "Локид-Пресс".

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - А скринька просто відкривався - 2018

А скринька просто відкривався

А скринька просто відкривався Цитата з байки І. А. Крилова "Скринька" (1808). Застосовується, коли говорять про який-небудь справі, питанні, при вирішенні якого нічого було мудрувати. Енциклопедичний словник крилатих слів і виразів. - М.: "Локид-Пресс". Вадим Сєров. 2003. А скринька просто відкривався Цитата з байки І.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Кішка, яка гуляла сама по собі - 2018

Кішка, яка гуляла сама по собі

Кішка, яка гуляла сама по собі З англійської: The cat that walked by himself. Назва казки (1902) англійського письменника, лауреата Джозефа Редьярда Кіплінга (1865-1936) зі збірки "Ось такі історії для маленьких дітей" ( "Just so stories for little children"). Кішка в цій казці каже, що вона гуляє сама по собі, тобто вільна, на відміну від інших тварин (кінь, корова), яких людина привчає до свого дому і підпорядковує своїй волі, змушує виконувати різні роботи і т.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Століття простує шляхом своїм залізним - 2018

Століття простує шляхом своїм залізним

Століття простує шляхом своїм залізним З вірша "Останній поет" (1835) Євгена Абрамовича Баратинського (1800-1844). Іномовно: про торжество жорстокості і прагматизму, які стали характерними ознаками часу. Енциклопедичний словник крилатих слів і виразів. - М.: "Локид-Пресс". Вадим Сєров. 2003. .

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Конкретний аналіз конкретної ситуації - 2018

Конкретний аналіз конкретної ситуації

Конкретний аналіз конкретної ситуації Слова В. І. Леніна (1870-1924) з його коментаря (21 травня 1920 г.) з приводу виходу в світ журналу "Комунізм". Він сказав, що конкретний аналіз конкретної ситуації - це "те, в чому сама суть, у чому жива душа марксизму". Іномовно: пропозиція розглянути істота будь-якої проблеми (шутл.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Божевільний день, або Одруження Фігаро - 2018

Божевільний день, або Одруження Фігаро

Божевільний день, або Одруження Фігаро З французького: La folle journee ou le manage de Figaro. Назва комедії французького драматурга П'єра Бомарше (1732- 1799), в якій Фігаро, камердинер графа Альмавіви, протягом одного дня, шляхом хитрих інтриг, влаштовує своє весілля з коханою, який домагався його господар.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Собака буває кусючою тільки від життя собачого - 2018

Собака буває кусючою тільки від життя собачого

Собака буває кусючою тільки від життя собачого З пісні "Величезний собачий секрет", написаної Сергієм Нікітіним (р. 1944) на вірші поетеси Юнни Петрівни Моріц (р. 1937) для мультфільму "Великий секрет для маленької компанії" (1979). Енциклопедичний словник крилатих слів і виразів. - М.: "Локид-Пресс".

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - А сало російське їдять! - 2018

А сало російське їдять!

А сало російське їдять! З байки "Дві подруги" (1945) Сергія Володимировича Михалкова (р. 1913). Я знаю: є ще сімейки, Де наше ганять і лають, Де з розчуленням дивляться На закордонні наклейки ... А сало ... російське їдять! Іронічно: про людей, які засуджують все своє, рідне, але користуються усіма благами, які їм дає їхня батьківщина.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Фігура, обличчя не має - 2018

Фігура, обличчя не має

Фігура, обличчя не має З повісті "Підпоручик Кіже" (1928) Юрія Миколайовича Тинянова (1894-1943), де так називають її головного героя. Див. Поручик Кіже. Іронічно: про нецікаве, сірому людині, позбавленому будь-яких рис індивідуальності, або про людину, що не має власної думки з якого-небудь питання.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Дрібна філософія на глибоких місцях - 2018

Дрібна філософія на глибоких місцях

Дрібна філософія на глибоких місцях Назва вірша (1925) Володимира Володимировича Маяковського (1893-1939), яке він написав на борту пароплава "Еспанья", що йде в Мексику. Іронічно: про неспроможних міркуваннях, які претендують на філософську глибину, а також про суперечності між серйозністю проблеми і неглибоким, поверховим її осмисленням.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Товариш не розуміє - 2018

Товариш не розуміє

Товариш не розуміє З естрадної сатиричної мініатюри "Диспут" письменника Михайла Михайловича Жванецького (р. 1934), яка отримала популярність у виконанні акторів Віктора Ільченко і Романа Карцева. Іномовно: про чию-небудь нетямущих, про небажання (невміння) зрозуміти те, що всім вже давно очевидно (іронії.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - А геній і лиходійство - / Дві речі несумісні - 2018

А геній і лиходійство - / Дві речі несумісні

А геній і лиходійство - / Дві речі несумісні З п'єси "Моцарт і Сальєрі" (1830) А. С. Пушкіна (1799-1837) з циклу "Маленькі трагедії". Композитори говорять про великого художника італійського Відродження Мікеланджело (сцена 2): Моцарт: Він же геній, Як ти і я. А геній і лиходійство - Дві речі несумісні.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - А геній і лиходійство - Дві речі несумісні - 2018

А геній і лиходійство - Дві речі несумісні

А геній і лиходійство - Дві речі несумісні З п'єси "Моцарт і Сальєрі" (1830) А. С. Пушкіна (1799-1837) з циклу " маленькі трагедії ". Композитори говорять про великого художника італійського Відродження Мікеланджело (сцена 2): МоцартОн же геній, Як ти і я. А геній і лиходійство -Дві речі несумісні. Неправда ль?

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Гарна дівчина Ліда / в місті нашому живе - 2018

Гарна дівчина Ліда / в місті нашому живе

Гарна дівчина Ліда / в місті нашому живе В основі виразу рядки з вірша "Хороша дівчинка Ліда" (1940) радянського поета Ярослава Васильовича Смслякова (1913-1972). В оригіналі: Уздовж маленьких будиночків білих Акація душно цвіте. Хороша дівчинка Ліда На вулиці Південної живе. Зазвичай вживається як жартівливий, поетичний комплімент на адресу дівчини, що носить ім'я Ліда, або як основа для парафразу - "хороша дівчина Люда (Люба, Ніна і т.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Хороший пастух стриже своїх овець, але не здирає з них шкури - 2018

Хороший пастух стриже своїх овець, але не здирає з них шкури

Хороший пастух стриже своїх овець, але не здирає з них шкури З латинської: Boni pastores est tondere pecus, поп deglubere (бони пасторес есттондере пекус, нон деглубере). Так відповів римський імператор Тіберій (початок I ст.) Намісникам Риму в його імперських провінціях, коли ті попросили у нього дозволу в черговий раз підвищити податки.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Керівництво до дії - 2018

Керівництво до дії

Керівництво до дії см. Чи не догма, а керівництво до дії. Енциклопедичний словник крилатих слів і виразів. - М.: "Локид-Пресс". Вадим Сєров. 2003. .

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Здоровий дух у здоровому тілі - 2018

Здоровий дух у здоровому тілі

Здоровий дух у здоровому тілі Вираз це виникло з 10-ї сатири давньоримського поета Ювенала, у якого сказано: "Треба молити, щоб розум (дух) був здоровим в тілі здоровому". Вживається як формула, що виражає гармонійний розвиток фізичних і духовних сил. Енциклопедичний словник крилатих слів і виразів. - М.

Читати Далі
Словник крилатих слів і виразів - Свято, яке завжди з тобою - 2018

Свято, яке завжди з тобою

Свято, яке завжди з тобою З англійської: A moveable Feast. Буквально: Свято, яке рухається. російський переклад назви книги спогадів (1950) американського письменника Ернеста Хемінгуея (1899-1961). в листі до одного Хемінгуей пише: "Якщо тобі пощастило і ти в молодості жив у Парижі, то, де б ти потім не був, він до кінця днів твоїх залишиться з тобою, тому що Париж - це свято, яке завжди з тобою ".

Читати Далі
arrow