Цікаві Статті

Поверхня рослин і їх органів

Поверхня рослин і їх органів

Поверхня рослин і їх органів - важливий показник для характеристики спільнот і популяцій. Особливе значення має визначення діяльних поверхонь: у одноклітинних організмів і асиміляційної (листя і зелених стебел) і адсорбційної (діяльної частини коренів), за допомогою яких відбувається обмін речовин між рослинами і середовищем.

Читати Далі

А-Великий Філателістичний-Словник - СВІТОВА ОРГАНІЗАЦІЯ інтелектуальної власності - 2018

СВІТОВА ОРГАНІЗАЦІЯ інтелектуальної власності

(ВОІВ) - міжнар. міжурядова організація, спеціалізована установа ООН з місцеперебуванням в Женеві. Створена в 1967 для сприяння охороні творів інтелектуальної творчості. Перші марки для організації вип. швейц. поштою в 1982. Поштова марка ВОІВ Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВСЕСВІТНІЙ ПОШТОВА СОЮЗ - 2018

ВСЕСВІТНІЙ ПОШТОВА СОЮЗ

(ВПС) - з 1947 міжнар. міжурядова організація, спеціалізована установа ООН з місцеперебуванням в Берні. Заснований в 1874. Спеціальні пошт, марки для ВПС вип. швейц. поштою з 1957. Поштова марка ВПС Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - СВІТОВА ПОШТОВА КОНВЕНЦІЯ - 2018

СВІТОВА ПОШТОВА КОНВЕНЦІЯ

(ВПК) - основний акт ВПС, головний документ, що визначає основні цілі та завдання цього союзу , а також порядок його роботи. У ВПК містяться правила і постанови, пов'язані з діяльністю ВПС, і ін. Прийнята в 1874, в подальшому регулярно переглядається на сесіях ВПС. Великий філателістичний словник. - М.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - Всесоюзного товариства КОЛЕКЦІОНЕРІВ - 2018

Всесоюзного товариства КОЛЕКЦІОНЕРІВ

(ВОК) - філат. організація в СРСР, створена в груд. Тисяча дев'ятсот двадцять чотири на базі Всеросійського товариства філат. за постановою його 1-го з'їзду. Після 1928 найменування Всесоюзне суспільство колекціонерів не вживалося, було відновлено назв. Всеросійське товариство філат. Великий філателістичний словник.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - АДРЕСА супровідних - 2018

АДРЕСА супровідних

Пошт, бланк-формуляр встановленого зразка для вказівки адрес відправника і одержувача певних категорій пошт, відправлень (посилки і т. Д.) . На відміну від адресних листків НЕ наклеюється, а додається до пересилати пошт, відправлення. У некіт. країнах, напр, в СРСР, до 1929 на А. с. наклеювалися пошт, марки для оплати пересилання пошти, відправлення.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - Всеросійського товариства філателістів - 2018

Всеросійського товариства філателістів

(ВОФ) - філат. організація, що об'єднувала колекціонерів РРФСР і ряду ін. союзних республік, створена 6 квіт. 1923 фактично припинила діяльність в кінці 30-х рр. Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ЗАГАЛЬНИЙ ПОШТОВА СОЮЗ - 2018

ЗАГАЛЬНИЙ ПОШТОВА СОЮЗ

В 1874-78 назв. Всесвітнього пошт, союзу. Поштова марка СРСР до 75-річчя Всесвітнього поштового союзу Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВИДАНО - 2018

ВИДАНО

Текст штампа переоцінки на зворотному (клейовий) стороні пошт, марок Росії. ( Див. ВЯТКИ провізорів). Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - Винесення НА ПОЛЯХ - 2018

Винесення НА ПОЛЯХ

Збірне назв. всіх службових елементів, надрукованих на вільних полях марочних листів. До них відносяться різні тіпогр. позначки: дата друкування, номер друкованого аркуша, мітки суміщення кольорів при багатоколірного друку, службові знаки друкарів і контролерів і ін. Винесення на полях - контрольні мітки колірних прогонів друкарської машини Великий філателістичний словник.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - Вставлених - 2018

Вставлених

Реставрація рис. пошкоджених пошт, марок підклеюванням в необхідному місці частини ін. аналогічної марки. Використати. , Гл. чином, для відновлення рідкісних марок класичного періоду. В., виконане кваліфікованим реставратором, виявити досить складно, особливо якщо у реставрується і подклеенной марок однакові папір і тіпогр.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - Вюрц ПОШТА, ВИПУСК - 2018

Вюрц ПОШТА, ВИПУСК

(Wurzen, Саксонія, Німеччина). 1. Приватна пошта, існувала в м Вурцене з квіт. по червень 1893. Власні марки вип. в травні 1893 - надпечатки невеликого квітки на марках Лейпцігській приватної пошти із зображенням листоноші. 2. У 1945 після капітуляції фашистської Німеччини в Вурцене проведений місцевий вип.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВИПУСК ТИМЧАСОВИЙ - 2018

ВИПУСК ТИМЧАСОВИЙ

Вип. , Що має обмежений термін перебування в почт, зверненні, часто з обмеженим простором застосування. ( Див. Провізора). Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВИПУСК МІСЦЕВИЙ - 2018

ВИПУСК МІСЦЕВИЙ

Собіратся. назв. різних пошт. вид. (Почт, марок, цільних речей і ін.), Виготовлених пошт. адм. на місці. Мають пошт, звернення на тер. , Що знаходиться у веденні пошт, адм. , Що здійснила В. м. Найчастіше В. м. - надпечатки соотв. змісту ( назв. місцевості або нового номіналу) на ін. пошт, вид. Однією з поширених причин виготовлення В.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВИПУСК ЛОКАЛЬНИЙ - 2018

ВИПУСК ЛОКАЛЬНИЙ

( См. ВИПУСК МІСЦЕВИЙ). Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В. А. Якобс. 1988.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - Абонемент - 2018

Абонемент

В філат. право придбання певних видів філат. матеріалів протягом часу дії А., гарантує колекціонерам придбання необхідних філат. видань. В СРСР існує абонементна система постачання членів ВОФ в магазинах і кіосках Союздруку філат. товарами. Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - Адресанта - 2018

Адресанта

Особа або організація, адресу (направляє) дане пошт, відправлення, його відправник. Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В. А. Якобс.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВИПУСК КОЛОНІАЛЬНИЙ - 2018

ВИПУСК КОЛОНІАЛЬНИЙ

Назв. вип. для різних колоніальних володінь. Що входять до складу В. к. вид. мають однакове оформлення і відрізняються тільки текстом. До В. к. Ставляться також вид. країни-метрополії, що знаходилися в почт, звернення до даної колонії. ( см. КОЛОНІАЛЬНИЙ ТИП МАРОК). Великий філателістичний словник. - М.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВИПУСК ДОПОМІЖНИЙ - 2018

ВИПУСК ДОПОМІЖНИЙ

Філат. назв. різних пошт. вид. (Почт, марок, цільних речей і ін.), кіт. з різних причин тимчасово использ. для інших цілей, ніж передбачалося спочатку. Одна з основних причин В. в. - відсутність у необхідній кількості необхідних для даного виду оплати пошт, марок або цільних речей. До В. в. відносяться, напр.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВИПУСК шахрайських - 2018

ВИПУСК шахрайських

Збірне назв. різних фантастичних вид. , Оформлених у вигляді пошт, і видаються за офіційні вип. визначених пошт. адм. Насправді це - спекулятивні вид. з певними політичними цілями або для обману колекціонерів. До В. м. Відносяться вид. неіснуючі гос-в ( см. СЕДАНГА МАРКИ), всіляких урядів в еміграції, не мали власної пошти, і ін.

Читати Далі
А-Великий Філателістичний-Словник - ВИПУСК НОВИЙ - 2018

ВИПУСК НОВИЙ

Філат. назв. різних пошт. вид. (Почт, марок, цільних речей і ін.), Новоприбулих в почт, продаж і виготовлених за зразком раніше вип. Зазвичай В. н. пов'язаний з додруковуванням, новими або додатковими тир. знаків пошт, оплати. Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І.

Читати Далі
arrow