Вибір Редакції

Касація

касації -і; ж. [Від лат. cassatio - скасування, знищення] 1. Юрид. Спосіб оскарження та перегляду вищим судом не вступили в законну силу судових рішень і вироків. До. вироку. 2. Разг. Заява про перегляд судового рішення. Подати, написати касацію. 3. Юрид. Визнання виборів недійсними та скасування їх в разі порушення виборчого закону. До. виборів. Касаційний, -а, -е. До. термін. Перегляд справи в касаційному порядку. К-ая скарга. * * * касація

I

(від средневек. Лат. Cassatio - скасування, знищення), оскарження або опротестування в вищестоящий суд вироку (рішення), що не вступив в законну силу. Касаційна інстанція не пов'язана межами скарги або протесту і зобов'язана перевірити справу в повному обсязі. У праві ряду держав касація - оскарження вироку (рішення) суду першої та апеляційної інстанцій (див. Апеляція) лише за формальними підставами, вказаними у скарзі (порушення процесуальних норм, неправильне застосування закону); по суті справа не переглядається.

II

(нім. Kassation), у другій половині XVIII ст. музичний твір типу сюїти, який виконувався на відкритому повітрі. Близька дивертисменту, серенаді (Й. Гайдн, В. А. Моцарт).

Енциклопедичний словник. 2009.

arrow