Кавагое

Кавагоегород в Японії, на о. Хонсю. 323 тис. Жителів (1995). Машинобудування, легка, харчова, деревообробна промисловість. * * * КАВАГОЕКАВАГОЕ (kawagoe), місто в Японії, на острові Хонсю ( см. Хонсю), на річці Сінгасі, в префектурі Сайтама, на північний захід від Токіо ( см. ТОКІО). Населення 336, 9 тис. Чоловік (2004).

Залізничний вузол і торгово-промисловий центр. Економіка Кавагое пристосована переважно до обслуговування потреб столиці Токіо. Машинобудування, текстильна (бавовняні, шовкові, синтетичні тканини), харчосмакова, деревообробна, меблева, електронна промисловість. Авіаційний завод.

Виник в середині 15 ст. у броду через річку Сінгасі і отримав відповідну назву - Кавагое ( "Річкова переправа"). Свій розквіт місто пережило на початку 17 ст. , Коли сегун Іеясу Токугава вирішив влаштуватися в Едо, а Кавагое став офіційною резиденцією начальника сегунской охорони, який повинен був з півночі охороняти столицю сьогуна. На березі річки було закладено замок-фортеця, навколо якого виросло місто. Зручне розташування містечка на перехресті найважливіших транспортних шляхів країни і світ, що запанував в країні після приходу до влади клану Токугава, призвели до швидкого зростання Кавагое. Місто сильно постраждав від пожежі 1893. Зберігся один з найстаріших кварталів - Ітібангаі з типовими двоповерховими купецькими будинками.

Буддійський храм Кітаін (Kitain), побудований в 830, відомий своїми зображеннями 500 учнів Будди ( см. Будда).

Енциклопедичний словник. 2009.

arrow