Вибір Редакції

Філателістичних КОЛЕКЦІЯ


зібрані і систематизовані філат. матеріали (знаки пошт, оплати, штемпеля і т. п.) Своєрідність розвитку філат. призвело до того, що поступово склалося 2 основних напрямки колекціонування та систематизації: традиційний (класичний, хронологічний) і тематичний (сюжетний). Філат. минулого століття збирали марки всіх країн світу в хронологічному порядку їх вип. Але поступово кількість і різноманітність марок і ін. знаків пошт, оплати збільшувалися, і зібрати всі вид. ставало все більш нереальним. Прагнення філат. знайти нові шляхи колекціонування призвело до того, що стала змінюватися сама традиційна філат. Філат. поступово перейшли до генеральних колекціям груп країн або окремої країни. Некот. філат. почали поглиблювати генеральні колекції окремих країн, переходячи до спеціалізованих та дослідницьким, до колекцій спеціальних об'єктів (цілісних речей, пошт, гасінь, відправлень авіапошти, ціп-Пелін, польовий, морський і т. д.). З 20-х рр. зародилася ( см. Сюзюмов ​​М. Я.) і поступово досягла широкого розвитку тематична філат. , Що приділяє особливу увагу рис. і текстам марок.
Тут склалося 2 основних види колекцій: власне тематична і документальна ( Див.КОЛЕКЦІЯ З ІСТОРІЇ ПОШТИ, краєзнавча, навчальна і ін.). Традиційне і тематичне колекціонування протиставляються, а доповнюють один одного.

Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В. А. Якобс. 1988.

arrow