Цікаві Статті

Поверхня рослин і їх органів

Поверхня рослин і їх органів

Поверхня рослин і їх органів - важливий показник для характеристики спільнот і популяцій. Особливе значення має визначення діяльних поверхонь: у одноклітинних організмів і асиміляційної (листя і зелених стебел) і адсорбційної (діяльної частини коренів), за допомогою яких відбувається обмін речовин між рослинами і середовищем.

Читати Далі

Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Покращений СТАНДАРТ - 2018

Покращений СТАНДАРТ

Філат. назв. почт, марок СРСР 2-го станд. вип. 1927-28 (№ 281-295). Ці марки більшого розміру, ніж інші станд. вип. , Віддруковані на крейдованому папері. "Покращений стандарт" Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - УКРАЇНСЬКА РАДЯНСЬКА СОЦІАЛІСТИЧНА РЕСПУБЛІКА - 2018

УКРАЇНСЬКА РАДЯНСЬКА СОЦІАЛІСТИЧНА РЕСПУБЛІКА

(УРСР). Сов. влада встановлена ​​в нояб. 1917 - січ. 1918. УРСР утворена 12. 12. 1917, с 30. 12 . 1922 - в складі СРСР. Перший і єдиний вип. марок Рад. України надійшов в обіг в червні 1923 - почт. -благотворітельние марки "на допомогу голодуючим". Додатковий збір йшов на користь Центр, комісії допомоги голодуючим (при ВУЦВК ).

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - УПОВНОВАЖЕНИЙ У філателії І бонам - 2018

УПОВНОВАЖЕНИЙ У філателії І бонам

( См. ОРГАНІЗАЦІЯ УПОВНОВАЖЕНОГО З філателії І бонам В СРСР). Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В. А. Якобс. 1988.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - ПОСЛУГИ ПОШТОВОГО ЗВ'ЯЗКУ - 2018

ПОСЛУГИ ПОШТОВОГО ЗВ'ЯЗКУ

Виробничі операції, що виконуються працівниками зв'язку з прийому від відправників, пересилання, доставки та вручення адресатам пошт, відправлень (ГОСТ 16408-80). Оплачуються за пошт, тарифами. У число У. п. С. входить також продаж знаків пошт, оплати - ( см. ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ ПОШТОВОГО ЗВ'ЯЗКУ). Великий філателістичний словник.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Боденському озері корабельних ПОШТА - 2018

Боденському озері корабельних ПОШТА

Судна, що плавають по Боденському оз. , Перевозять і пошту, кіт. зазвичай опускається в почт, ящики на судах. Ці пошт, відправлення, доставка кіт. оплачена марками одного з прилеглих до оз. гос-в (ФРН, Швейцарії, Австрії), можуть бути здані в почт, відділення та погашені штемпелем ін. гос-ва. Представляють інтерес в філат.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Фанон - 2018

Фанон

( См. Рупія). Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В. А. Якобс. 1988.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Фальшивка Гессен - 2018

Фальшивка Гессен

Філат. назв. "Різновидів" марок австро-угор. польової пошти: змінені кольори, беззубцовие вип. , Перевернуті надпечатки і т. Д., Виготовлені за вказівкою директора австр. держ. тіпогр. Гессе в спекулятивних цілях. Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - ФАРЕРСЬКІ ОСТРОВА - 2018

ФАРЕРСЬКІ ОСТРОВА

(Føroyar) - про-ва в Сівши. море, в складі Данії. З 1975 отримали право вип. власних марок, перші пам'ятні - 1976, перший блок 1983. У 1919 і 1940, 1941 на о-вах проводилися місцеві вип. - надпечатки нового номіналу на марках Данії. Поштова марка Фарерських островів Великий філателістичний словник. - М.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Фартинг - 2018

Фартинг

( См. ФУНТ). Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В. А. Якобс. 1988.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - ФАКСИМІЛЕ - 2018

ФАКСИМІЛЕ

(Від лат. Facsimile - зроби подібне) - в філат. імітовані копії марок в кольорі оригіналу. Часто Ф. роблять фотомеханічним способом. На відміну від фальсифікатів Ф. мають на лицьовій або зворотній стороні написи або надпечатки на різних яз. "Імітація", "Факсиміле", "Фальш". Некот. Ф. виготовлені фальсифікаторами Фурньє і Сператі настільки майстерно, що встановити їх можуть тільки експерти.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - ФЕРРАРИ - 2018

ФЕРРАРИ

Філіп Ренотье де ля (1848- 1917) - відомий філат. , Який володів найкращою в світі колекцією знаків пошт, оплати. Ф. - італ. , Жив здебільшого в Парижі. За твердженням сучасників, в філат. колекції Ф. знаходилися всі відомі йому пошт, марки і їх різновиди, включаючи пробні прим. , Марки на листах і т.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Федеративної Республіки Німеччина - 2018

Федеративної Республіки Німеччина

(ФРН) (Bundesrepublik Deutschland) - гос-во в Центр. Європі, створене в сент. 1949 результаті сепаратної діяльності західних держав; в його склад увійшли англ. , амер. і франц. зони окупації Німеччини. Перші марки, присвячені створенню ФРН, надійшли в обіг в сент. 1949. На них напис ( нім.) "Федеративна Республіка Німеччини".

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - ФЕДЕРАЦІЯ ПІВДЕННОЇ АРАВІЇ - 2018

ФЕДЕРАЦІЯ ПІВДЕННОЇ АРАВІЇ

(Federation of South Arabia). У 1959-60 емірати і султанати т. Н. зап. протекторатів Адена були об'єднані в Ф. Ю. А. У 1963 до складу Федерації включений Аден разом з сх. протекторатами. З 1967 - тер. НДРЙ. Перша марка нової Федерації вип. в 1963. Це пам'ятна марка до 100-річчя Червоного Хреста. У 1966 вийшла перша станд.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - ФЕДЕРАЦІЯ чехословацьких філателістів - 2018

ФЕДЕРАЦІЯ чехословацьких філателістів

(Federace Cesko-Slovenskych Fiiatelistu) - загальнонаціональна організація філат. ЧССР. Заснована в 1965, з 1969 є Федерацією Союзу чеськ. філат. і Союзу Слів, філат. Одна з найбільших філат. організацій в Європі. Друкований орган - журнал "Філателія". Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - ФЕРНАНДО-ПО - 2018

ФЕРНАНДО-ПО

(Fernando Poo) - з 1867 ісп. колонія на однойменному острові в Гвінейській затоці. З 12. 10. 1968 - в складі Республіки Екватор. Гвінея. Власні марки вип. з 1868 - іспан. колоніального типу з написом (ісп.) "Фернандо-По". У 1909-60 использ. марки Вик. володінь Гвінейської затоки, в 1929 вип. серія марок Іспанії з надпечаткой (ісп.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - ФЕДЕРАЦІЯ Малайського ДЕРЖАВ - 2018

ФЕДЕРАЦІЯ Малайського ДЕРЖАВ

(Federated Malay States). У 1895 знаходилися під брит, протекторатом султанати Негрі-Сембілан, Паханг, Перак, Селангор і Сунгай-Юджанг (в 1895 включений в Негрі-Сембілан) були об'єднані в Ф. М. Г. Перші марки Ф. М. Г. вип. в 1900. Це були марки Негрі-Сембілан з надпечаткой ( англ.) "Федерація Малайських держав".

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Фессалії - 2018

Фессалії

(Thessalia) - грец. провінція, окупована під час греко-тур. війни 1898 тур. військами. Для окупованій тер. вип. серія з 5 марок з зображенням моста в м Ларісса і тугрой султана; марки восьмикутної форми. Поштова марка Фессалії Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - БОЛАФІ КАТАЛОГ - 2018

БОЛАФІ КАТАЛОГ

Каталог марок Італії, староітал. гос-в, колишніх італ. колоній і т. п. зі значною спеціалізацією. Виходить щорічно на італ. яз. Поза Італії поширений мало. Детально описує різновиди, помилки друку і ін. Окремо на англ. яз. вид. спеціалізований каталог марок Ватикану. Великий філателістичний словник. - М.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Фіджі - 2018

Фіджі

(Fiji) - гос-во в юго-зап. частини Тихого океану на о-вах Фіджі, до 1874 - королівство, з 1874 - брит, колонія. Незалежність проголошена 10. 10. 1970. Перші марки королівства Ф. вип. в 1871 із зображенням корони і монограмою ( англ.) короля. У 1874 на марках королівства була зроблена надпечатка монограми брит, королеви, а пізніше ці марки були перєїзд.

Читати Далі
Заступник Новітній-Філософсько-Словник - Фігуероа - 2018

Фігуероа

Маріано Пардо де (1828- 1918) - ісп. реформатор пошти, історик і письменник. З ініціативи Ф. в Іспанії були введені пошт, картки. Написав ряд статей по філат. (Псевдонім Др. Тебуссем). Ісп. урядом був звільнений від сплати пошт, тарифів, у зв'язку з чим для своєї кор. использ. спеціальний декоративний штамп.

Читати Далі
arrow