Вибір Редакції

На село дідусеві

На село дідусеві

З розповіді" Ванька "(1886) Антона Павловича Чехова (1860-1904). Дев'ятирічний селянський хлопчик Ванька Жуков, відданий в місто" на навчання " до шевця, пише листа своєму дідові з проханням забрати його з міста в село. Написавши його, "Ванька звернув вчетверо списаний аркуш і вклав його в конверт, куплений напередодні за копійку ... Подумавши трохи, він мокнул перо і написав адресу:" На село дідусеві ". Потім почухався, подумав і додав: "Костянтину Макаровичу".
Фраза-символ послання з неясним, неточним, сумнівним адресою; про документ, листі, який, як передбачається, залишиться без відповіді (шутл. -ірон.).

Енциклопедичний словник крилатих слів і виразів. - М.: "Локид-Пресс". Вадим Сєров. 2003.

На село дідусеві
В оповіданні А. П. Чехова "Ванька" (1886) дев'ятирічний селянський хлопчик Ванька Жуков, привезений з села в Москву і відданий в науку до шевця, пише листа своєму дідові . "Ванька звернув вчетверо списаний аркуш і вклав його в конверт, куплений напередодні за копійку ... Подумавши трохи, він умокнул перо і написав адресу:" на село дідусеві ". Потім почухався, подумав і додав:" Костянтину Макарич ". Вираз" на деревню дідусеві "вживається жартівливо, коли говорять про неточний адресу або про його відсутність.

Словник рилатих слів.Plutex. 2004.


.

arrow