Вибір Редакції

Віолент

Віолент
(від лат. violent - шалений), види, найбільш потужні за здатністю утворювати спільноти або впроваджуватися в них, енергійно розвиватися, захоплювати територію, утримувати її за собою, пригнічувати суперників перевершує енергією життєдіяльності і повнотою використання ресур ів середовища. Це, як правило, мезофільні домінанти, наприклад, дуб. Поняття ввів Л. Г. Раменський (1936), котрий використовував також термін "леви рослинного світу".

Екологічний енциклопедичний словник. - Кишинів: Головна редакція Молдавської радянської енциклопедії. І. І. Дедю. 1989.

Віоленти
(від лат. Violent - шалений: Раменский, 1938) - види, найбільш потужні за здатністю утворювати спільноти або стійко впроваджуватися в них. Енергійно розвиваються; охоплюючи територію, утримують її за собою, пригнічуючи і заглушаючи суперників перевершує енергією життєдіяльності і повнотою використання ресурсів середовища. Л. Г. Раменський називав їх "левами рослинного світу". Сюди відносяться багато, особливо мезофіли * ні домінанти (напр., Quercus robur).

Екологічний словник. - Алма-Ата: "Наука". Б. А. Биков. 1983.

Віолент
[від лат. violent - шалений] - тип стратегії рослин по Л. Г. Раменському, що відрізняється високою конкурентоспроможністю ( "силовики", "леви"). Це - дерева, рідше чагарники і трави з потужним габітусом і розвиненою кореневою системою, що дозволяють В.ставити під контроль ресурси едафічної середовища і світла. У сукцесіях В. домінують на останніх стадіях (напр., Бук в лісі, очерет в дельтах річок середньої смуги). Пор. Патієнти і Експлеренти.

Екологічний словник, 2001.


.

arrow