ЮГОСЛАВІЯ


(Jugoslavia), Соціалістична Федеративна Республіка Югославія (СФРЮ) - roc-во на південно-сх. Європи. Виникло в 1918 після злиття Королівств Сербія і Чорногорія та Держ-ва сербів, хорватів і словенців в одне Королівство, кіт. з 1929 стало називатися Ю. Перші марки з написом "Югославія" вип. в 1931. Це пошт. -благотворітельная серія. Перша пам'ятна серія вид. в 1932, авіапоштою, марки - 1935 перший блок - 1937. Вип. марок тривав до 1941. У 1941 Ю. була окупована герм, і італ. військами. Перші марки відродженої Ю. вийшли в 1944, перша пам'ятна марка - 1945, авіапоштою. - 1947, перший блок - 1945. Сторіччя з дня народження В. І. Леніна відзначено пам'ятною серією. Службові марки вип. в 1946, доплатниє - з 1931, пошт. -Податковий - 1933.


Поштові марки Югославії
Держава сербів, хорватів і словенців (DrZava Srba, Hrvata i Slovenaca). У жовт. 1918 словенці, серби і хорвати, які проживали на тер. Австро-Венг. імперії (Боснія і Герцеговина, Хорватія, Словенія, Далмація, Крайна, півд. частині Штирії і Карінтії), проголосили незалежну Гос-во сербів, хорватів і словенців. У нояб. 1918 вип. перие марки - надпечатки назв. гос-ва на марках Боснії і Герцеговини і на марках Угорщини, В Загребі (Хорватія) вийшла пам'ятна серія. Підготовлена ​​в Словенії серія марок з оригінальними рис. і назв. гос-ва поступила в продаж вже після утворення Королівства сербів, хорватів і словенців 01.12. 1918. Вип. і доплатниє марки.
Королівство сербів, хорватів і словенців (Kraljevstvo Srba, Hrvata i Slovenaca). Створено в результаті об'єднання Гос-ва сербів, хорватів і словенців з Сербією і Чорногорією в груд. 1918. У 1929 Королівство перейменовано в Югославію. Марки з соотв. надпечаткамі (написами) вип. регіональними пошт. адм. Боснії і Герцеговини та Словенії. З 1921 в обігу марки єдиного типу для всієї країни. У тому ж році вип. почт. -благотворітельние марки, 1929 - пам'ятні марки на честь 1000-річчя Хорватії; вид. також доплатниє марки. Марки з новим назв. країни були вип. тільки в 1931.
Регіональні випуски Югославії. Із звільненням Югославії від фашистської окупації в 1944-45 вип. марки з надпечаткамі на національних яз. "Югославія", "Демократична Федеративна Югославія" і ін. в різних районах країни: Боснії і Герцеговині (Мостар і Сараєво), Хорватії (Загреб, Спліт), Чорногорії (Цетіньє), Воєводині (Сента), Словенії (Любляна, Марібор і Мурска-Собота). У Чорногорії, Воєводині та Хорватії були надпечатана і доплатниє марки. Надпечатки проводилися на марках Хорватії, Чорногорії, Любляни, Угорщини, Німеччини.

Великий філателістичний словник. - М.: Радио и связь. Н. І. Владінец, Л. І. Іллічов, І. Я. Левітас, П. Ф. Мазур, І. Н. Меркулов, І. А. Моросані, Ю. К. Мякота, С. А. Панасян, Ю. М. Рудников, М. Б. Слуцький, В. А. Якобс. 1988.

arrow