Вибір Редакції

Звєрєв Анатолій Тимофійович

Звєрєв Анатолій Тимофійович (1931-1986), живописець, графік. Один з провідних московських художників "нонконформістів", майстер нервово-експресивних за манерою письма, спонтанних по композиції, зазначених особливої ​​світлоносні колориту портретів і пейзажів ( "Церква в Передєлкіно", 1960; портрет Д. П. Плавінскій, 1976 ). * * * Звєрєв Анатолій Ті офеевічЗВЕРЕВ Анатолій Тимофійович (1931-86), російський художник, один з кращих і найпопулярніших майстрів російського "неофіційного мистецтва" ( см. неофіційне мистецтво). Писав темпераментним мазком близькі ташизм ( см. ташизм) картини маслом і акварелі, іноді переходячи до чистої абстракції. Найбільш характерні для нього ліричні портрети друзів і знайомих.

* * *

Звєрєв Анатолій Тимофійович (3 листопада 1931 Москва - 9 грудня 1986, там же) , російський художник. Один з найбільш значних і яскравих представників "неофіційного мистецтва" ( см. неофіційне мистецтво) 2-ої половини 20 ст.

Виходець з робітничої родини, в 1954 вступив до Московського обласне художнє училище "Пам'яті 1905 року", звідки незабаром був виключений за богемно-анархічне поведінку. Сформувався як майстер самостійно, вперше познайомившись з оригіналами західного абстрактного мистецтва під час Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у Москві (1957).Велике значення мало для нього і вивчення репродукцій в іноземних виданнях з мистецтва, а також знайомство з видатним збирачем і меценатом Г. Д. Костаки і його колекцією російського авангарду.

Виставки в місцевих "квартирних салонах", а також за кордоном (починаючи з виставки в галереї "Мот" в Парижі, 1965) продемонстрували яскраве своєрідність його темпераментного, навіть "буйного" стилю, який можна назвати "фігуративним ташизм ( см. ташизм) ". Написані маслом або аквареллю портрети ( "Г. Д. Костаки", 1956; "Д. П. Плавінскій", 1976; обидва - в приватних зібраннях, Москва; і ін.), Пейзажі ( "Церква в Передєлкіно", 1960, приватне збори, Москва; і ін.), анімалістичні по тематиці картини, натюрморти зазвичай зберігають впізнаваність вихідного натурного мотиву, перетвореного імпульсивної, стихійної грою мазків. Захоплення красою кольорових гам і графічних ритмів постійно поєднується з трагічним надривом. Особливий відбиток на образи Звєрєва наклала своєрідна гра в юродивого, властива його творчому темпераменту, а також алкоголізм, яким він довгі роки був схильний до, - все разом склало неповторний, строкатий і химерний сплав.

передчасно пішов з життя, Звєрєв з'явився фігурою-символом, що втілив у своїй долі важкі шляхи російського "неофіційного мистецтва". Його стиль можна вважати сполучною ланкою між російським авангардом і постмодернізмом, передвістям живопису "нових диких" ( см. НОВІ ДИКІ). Велику популярність його роботи отримали в період перебудови, супроводжуючись воістину рекордним (в порівнянні з будь-яким іншим майстром його часу) кількістю підробок "під Звєрєва".

Енциклопедичний словник.2009.

arrow